top of page

O skatemillu

Bruslařský trenažér Skatemill mohou využívat hokejisté všech věkových kategorií i sportovních úrovní od amatérů po profesionály a od nejmenších pro dospělé. „Kterémukoliv hokejistovi pomůžeme ke zdokonalení nejen v bruslení, ale i ve hře s hokejkou, bruslení s pukem, s nahráváním i technikou střelby. Zjistíme, kde má rezervy a program mu připravíme na tělo, Dnešní cesta hokeje a rozvoje hráče není jen o svalech a výbušnosti, pokud nestíhá hrát s hokejkou a vnímat, co se kolem něj děje."

Technika bruslení i práce s pukem

Hokejoví trenéři se často nestíhají věnovat hráčům individuálně, aby dělali věci lépe. Hráči pak často ve hře nezvládají detaily, a přitom právě ty rozhodují o tom, jak budou dobří. A takových detailů je mnoho: jak drží hokejku, jak hýbou rukama, jak stojí na bruslích, jak přenáší váhu nebo jak reaguje zbytek jejich těla s tím, že při rychlosti hokeje dokáže málokdo takové věci postřehnout při tréninku na ledě. Oproti tomu hokejový trenažér dokáže téměř stoprocentně simulovat pohyb po ledě a zároveň umožňuje kouči regulovat rychlost a intenzitu zátěže. Pohyb hráče, který je jištěn popruhy, je snímán dvěma kamerami, které pomohou do detailu identifikovat chyby, které hráč dělá, a ten pomocí odborných rad dokáže špatný pohyb napravit. Trenažer je vhodný především pro nácvik správného bruslení. To je základ, protože dobrý bruslař všem ujede. Další prostor je určen pro trénink techniky, přesnosti a rychlosti střelby. Naučíme hokejisty používat jejich senzory tak, aby puk letěl tam, kam oni chtějí. Kdo má tvrdou střelu, nemusí dát z každé rány gól.

Děti beze stresu

 Dětem lze upravit trénink formou hry, Není nutné, aby drilovaly jednotlivé cviky. Tréninky dětí na skatemillu a jejich pokroky mohou sledovat i rodiče na TV obrazovce ve vedlejší místnosti. Rodiče mají dohled nad tréninkem a zároveň je hráč oddělen od jejich přítomnosti a může se soustředit jen na kouče. Vyhneme se tak případným emočním vlivům z přítomnosti rodičů. Pro děti je skatemill jako tréninkový doplněk ideální, protože je brzy zbaví špatných návyků nebo je rovnou učí věci správně. Rozvoj jejich dovedností jde tak rychleji dopředu.

Správná technika chrání třísla

Nácvikem správného bruslení mohou hokejisté předcházet častým zraněním. 90% zranění třísel vzniká bez kontaktu s hráčem, pouhým nesprávně provedeným pohybem. Bruslení je naprosto specifickým pohybem. Proto máme k dispozici speciální program pro potřeby hokejistů. Kromě trenažéru pracuje s hokejisty i v posilovně, která je součástí tréninkového centra. Trenažér sám o sobě jako tréninková pomůcka nedává smysl, pokud nedisponujete poznatky, jak ho správně používat,

Bruslařský trenažér SKATEMILL

  • slouží k analýze techniky hokejového bruslení

  • rozvoj a zdokonalení techniky bruslení

  • rozvoj specifických kondičních schopností

  • rozvoj koordinace bruslení a práce s kotoučem nebo i střelbou

  • usnadnění a urychlení návratu po zranění nebo nemoci

bottom of page